2018. június 29., péntek

SAJTOS PUFI, SAJTFÁNK



Én is megsütöttem végre Betti sajtfánkját, amit már annyian dicsértek. És nem kellett csalódnom, mert elképesztően finom! Nagyon puha, lyukacsos és könnyű a tésztája. Mindenképpen érdemes megsütni! Én Nutri free mix per pane lisztet használtam hozzá és több tojást kellett hozzátennem, mert nekem csak S méretű volt itthon.
Rögtön dupla adaggal indítottam, mert bíztam Betti receptjében. 😊


Kb. 3 gáztepsi mennyiség lett belőle:
5 dl tej
10 g só
8 egész S-es tojás vagy 6 M-es
320 g Nutri free mix per pane liszt
160 g margarin
400 g reszelt trappista sajt

A tejet a sóval felforraltam, majd beletettem a margarint és addig kevergettem, amíg elolvadt. 
Ezután a lisztet is hozzáadtam és addig kevertem gyors mozdulatokkal, míg a tészta el nem vált az edény falától. Kb. 2-3 perc. Vigyázni kell le ne égjen! A tűzről levéve a tojásokat egyesével belekevertem a tésztába. Hűlni hagytam. Majd a reszelt sajtot is hozzákevertem a kihűlt masszához. A sütőt előmelegítettem 200 fokra.
A masszát habzsákba tettem és diónál nagyobb halmokat nyomtam a sütőpapíros tepsibe, egymástól távol. Én nem tettem rá csövet, mert elég sűrűnek találtam a masszát hozzá.




200 fokon 10 percig, majd 180 fokon 20 percig sütöttem. 20 perc után még világos volt, kellett még 10 perc neki. Nekem tovább sült, mint Bettinek, de ez sütőfüggő. A sütő ajtót nem szabad kinyitni. A színén láttam, amikor már jó lett, akkor vettem ki a sütőből.




2018. június 18., hétfő

BÉCSI TÚRÓS PALACSINTA


Régóta terveztem, hogy kipróbálom a palacsinta bécsi változatát és szombaton el is készítettem. Mondanom sem kell, hogy osztatlan sikert aratott és nagyon ízlett mindenkinek. A receptet ITT találtam és picit változtattam rajta.
A palacsinta tésztához Bezgluten lisztet használtam és tökéletes lett a végeredmény. Szép vékony, könnyen megfordítható palacsintákat tudtam belőle csinálni. Nagyon jó volt dolgozni vele.

A Bezgluten palacsinta liszt, amit használtam:



Palacsinta:
Kb. 30 darab lett belőle
50 dkg Bezgluten palacsinta lisztkeverék
4 M-es tojás
1 mk só
3 ek olaj
8 dl tej
13 dl szénsavas ásványvíz

A lisztet elkevertem a sóval. Majd robotgéppel belekevertem a tejet,az olajat és a tojásokat. A vizet apránként adagoltam,így összesen 13 dl-t tettem bele. Nekem így lett belőle egy könnyen terülő, vékony tésztás palacsinta.
Felforrósítottam a palacsinta sütőt és kiolajoztam egy ecsettel. Egy kis merőkanálnyi tésztát eloszlattam benne. Mikor kész lett az egyik oldala, megfordítottam és megsütöttem a másikat is. Nagyon szépen és könnyen lehetett fordítani!
Miután készen lettek a palacsinták, elkészítettem a tölteléket és az öntetet is.

Töltelék:
45 dkg túró
4 tojás
10 dkg margarin
édesítő vagy 12-13 dkg cukor ízlés szerint!
2 tk vaníliás xilit vagy vaníliás cukor
1 kezeletlen citrom reszelt héja

A margarinból elvettem kb. 1 evőkanálnyit és kikentem vele az jénait. A tojásokat kettéválasztottam, a fehérjét habbá vertem. A sárgáját az édesítővel, a vaníliás xilittel és a margarinnal kikevertem. Majd hozzáadtam az áttört túrót és a citromhéjat. Végül óvatosan beleforgattam a fehérjehabot.
Megtöltöttem vele a palacsintákat. Nekem 11-re jutott töltelék. (A többi palacsintát pudinggal és kakaóval ettük meg.) Majd félbevágtam őket és a margarinnal kikent jénaiba, vágott felükkel felfelé, egymást fedve belepakoltam.

Öntet:
2,5 dl habtejszín (zacskós)
édesítő vagy 5 dkg cukor ízlés szerint
2 tojás

A tojásokat kikevertem az édesítővel, majd a tejszínnel is. Végül nyakon öntöttem vele a palacsintákat, hogy mindenhova jusson belőle. 180 fokos sütőben kb. 35 perc alatt megsütöttem.
A tojásos tejszín jól megdagad sütés közben. Szépen körülvonja a palacsintákat.
Elképesztően finom lett!






2018. június 8., péntek

CSERESZNYÉS PITE



Ez pedig a másik cseresznyés pite, amit tegnap sütöttem. A receptjét ITT találtam. Ehhez is használtam vanília pudingot. Tulajdonképpen ugyanúgy készül, mint az almás pite tölteléke, csak cseresznyével. Elképesztően finom lett! Nagyon jó a vanília puding és a cseresznye együtt. És ez olyan süti, ami másnap még finomabb, amikor már a gyümölcs nedvessége jól átjárta a tésztát.




Tészta:
29x23 cm-es tepsihez
20 dkg Nutri free mix per pane liszt
10 dkg Nutri free mix per dolci liszt
10 g Süssina por (vagy 60 g cukor)
1 tk vaníliás fruktóz (vagy vaníliás cukor)
15 dkg margarin
2 M-es tojás
1 ek tejföl (a tészta állagától függően, jól gyúrható legyen)
1 csipet só
1 mk sütőpor

Töltelék:
1 csomag Dr Oetker vanília puding
folyékony édesítő vagy 50 g cukor ízlés szerint
60 dkg kimagozott, cseresznye
50 g cseresznye lekvár (vagy meggy)
1,5 dl víz

Tetejére:
1 tojás

Először a tölteléket készítettem el, hogy hűljön. A lekvárt kikevertem fél dl vízzel, hozzáadtam cseresznyét és az édesítőt. Ezeket egy lábosban felfőztem, (2-3 percig rotyogott) majd beletettem az 1 dl vízzel összekevert pudingport, és sűrűre főztem az egészet. 
A liszteket elkevertem az édesítővel,a sóval, a sütőporral és a vaníliás fruktózzal. Majd belemorzsoltam a margarint, hozzáadtam a tojást, a tejfölt és összegyúrtam. Két gombócra osztottam. Ezután rizslisztes szilikonlapon kb. 1 cm vékonyra kinyújtottam az egyiket, majd átemeltem a tepsibe.


Elosztottam rajta a kihűlt tölteléket.


Majd a másik tészta gombócot is kinyújtottam és átemeltem a cseresznyére. Lekentem felvert tojással és villával megszurkáltam.


180 fokos sütőben kb. 40 perc alatt megsütöttem.





VANÍLIÁS CSERESZNYÉS PITE



Rengeteg cseresznye termett idén is a fáinkon, ezért kétféle cseresznyés pitét is sütöttem belőle. Az egyik egy vanília pudingos változat, aminek a receptjét ITT találtam.  Nagyon finom lett, az egész családnak ízlett.



Tészta:
30 cm-es formához
20 dkg Nutri free mix per pane liszt
10 dkg Nutri free mix per dolci liszt
10 g Süssina por (vagy 60 g cukor)
1 tk vaníliás fruktóz (vagy vaníliás cukor)
15 dkg margarin
2 M-es tojás
1 ek tejföl (a tészta állagától függően, jól gyúrható legyen)
1 csipet só
1 mk sütőpor

Töltelék:
2 csomag Dr Oetker vanília puding
8 dl tej
édesítő vagy cukor ízlés szerint
kb. 20-25 dkg kimagozott, felezett cseresznye

Tetejére:
1 tojás

Először megfőztem a pudingot 8 dl tejjel és az édesítővel, hogy hűljön. Amíg hűlt, elkészítettem a tésztát.
A liszteket elkevertem az édesítővel,a sóval, a sütőporral és a vaníliás fruktózzal. Majd belemorzsoltam a margarint, hozzáadtam a tojást, a tejfölt és összegyúrtam. Ezután rizslisztes szilikonlapon kb. 1 cm vékonyra kinyújtottam, majd átemeltem a szilikonos pite formába.
Ha nem szilikonos a forma, akkor margarinnal kell kikenni és rizsliszttel beszórni.
Óvatosan belenyomkodtam és levágtam a felesleget a széléről. A megmaradt tésztát, összegyúrtam, kinyújtottam és linzer lett belőle.



Rákanalaztam a langyosra kihűlt tölteléket és elegyengettem rajta.



Majd elrendeztem rajta a cseresznyéket és a tészta szélét lekentem tojással.


180 fokos sütőben kb. 40 perc alatt megsütöttem.









2018. június 3., vasárnap

LÁNGOS NUTRI FREE LISZTBŐL



Nyáron jól jön egy finom gluténmentes lángos recept. Mert aki gluténérzékeny, annak sem kell kimaradnia az igazi "strandkajákból", mint a palacsinta, hamburger és a lángos. Mivel gm lángost nagyon ritkán tudunk venni, ezért magunknak kell elkészíteni.
Ha igazi búzásra hasonlítót szeretnétek, akkor mindenképpen próbáljátok ki ezt a receptet, Nutri free mix per pane lisztből. Elképesztően finom és puha a végeredmény!




40 dkg Nutri free mix per pane liszt
2 tojás
6 ek joghurt (púpozott)
1 tk só
1 mk cukor
kb. 1,2 dl langyos víz (nokedli sűrűségű legyen!)
35 g friss Budafoki élesztő

A lisztben elkevertem a sót és a cukrot, belemorzsoltam az élesztőt. Majd hozzáadtam a tojást, a joghurtot és annyi vizet, hogy nokedli sűrűségű legyen a tészta. 2 dl vizet készítettem oda,de csak 1,2 dl-t tettem bele, elég volt annyi is. Dagasztógéppel összekevertem és letakarva kb. 1 órát hagytam kelni.
Miután megkelt olajos kézzel gombócokat csináltam, óvatosan ellapogattam. Majd forró olajban kisütöttem mindkét oldalát.